اعتیاد - سوگند
معرفی مواد مخدر - پیشگیری از اعتیاد - داستان زندگی معتادین - مدیر خانم رئیسی 
قالب وبلاگ


۵. آشنایی های موسمی و اتفاقی

مهم ترین معضل اعتیاد موضوع سرایت آن به دیگران می باشد، که این مورد در اثر هم نشینی و معاشرت با معتادان صورت می پذیرد. این عامل خود، انگیزه ای است که هر شخصی در اولین برخورد با فرد معتاد کنج کاوی لازم را بیابد و شروع به مصرف مخدرها کند. در بررسی های انجام شـده مشخص می شود که تقریبا همه ی افراد معتاد اولین آشنایی خود، با مواد مخدر را از طریق آشنایان و دوستان شان می دانند. البته هر کسی با یک تماس ساده، معتاد نخواهد شد ولی این هم نشینی می تواند در اشخاصی که زمینه لازم برای تغییر را دارند، ایجاد مشکل نماید! از آن جا که اغلب جوانان در انتخاب دوست زود پسند و آسان گیرند ممکن است در اثر این عامل و برخوردهای اتفاقی و موسمی با فرد معتاد، به سوی اعتیاد کشیده شوند و این ساده ترین راه برای اعتیاد یک جوان است.

۶. دوستان ناباب در محیط کار

در سرگذشت ۸۵ درصد معتادان، اثر رفت و آمد با دوستان ناباب مشخص است، به طوری که بیشتر آنان از دوستان خود می نالند و زبان شان به این شعر مترنم می گردد:

مـــن از بیگانگان دیگر ننالم                 که با من هرچه کرد آن آشنا کرد

اما باید دانست که اطلاق دوست به این گونه افراد اشتباهی است بزرگ چرا که چنین اشخاصی هرگز شایسته گی دوستی را ندارند و دشمنان واقعی انسان اند.

۷. سیگار، دروازه اعتیاد

رابطه سیگار و مواد مخدر ارتباطی تنگاتنگ است چنان چه سیگار تا زمانی که در میان لب هاست، در بین انگشتان نیست و انگشتان سیاه و گاه سوخته، نشانه مصرف مداوم این ماده به وسیله ی معتادان می باشد.

برای شناخت بهتر ارتباط سیگار با اعتیاد به آمار زیر توجه کنید:

۱. اغلب معتادان به مواد مخدر، قبل از گرایش به اعتیاد، سیگار می کشیدند.

۲. سیگار در مصرف حشیش و ماری جوانا، نقش به سزایی را داراست.

۳. معتادان حرفه ای، سیگار را مزه ی مواد مخدر (تریاک و هرئین) می دانند.

۴. برخی از معتادان انگیزه اولین مصرف خود را تکمیل لذت حاصل از استعمال سیگار دانسته اند.

پس با این اوصاف مصرف سیگار و مخدرها وابسته به قشرخاصی نیست و همه را آلوده می سازد.

۸. رسیدن به ثروت بی رنج

درآمدهای هنگفت و رسیدن به ثروت بی درد سر، یکی از انگیزه هایی است که اشخاص معتاد و دلالان به دنبال آن می باشند. این افراد که در جامعه بسیار فراوانند برای دست یابی به سود سرشار و باد آور ده، در هر راهی از جمله قاچاق مواد مخدر گام می گذارند و فریب پول و درآمد، فکر آن ها را مشغول می سازد. این عامل در کنار وسوسه و اغوای مادی و تحریک درونی و ریسک بالا، از انگیزه هایی است که چنین افرادی به آن دست می آویزند.منابع این نوشتار محفوظ است.

[ چهارشنبه 19 شهریور 1393 ] [ 19:13 ] [ ----- ] [ نظرات (10) ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ
مـن نـرگــس رئـیـسی دانــش جـوی رشـتـه مدیریت بازرگانی هستم ایدئولوژی بنده کمک بـه جـوانانـی اســت کـه بـه دلایل مختلـف به بلای خانمان سوز اعتیاد مبتلا شده و زندگی خود و خانواده هایشان را تلـخ کـرده اند امـید اسـت کـه در ایـن راه یــاری گــر و دعــاگــوی من باشید
لینک های ویژه
لینک دوستان
لینک های مفید
لینک های تبادلی
آمار بازدیدها
تعداد بازدید ها: 19251
..........
پیامک تصادفی
.
سخن بزرگان
.
جستجوی گوگل
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت

  • ستاره های نوجوان
  • بامبی
  • قالب وبلاگ


  • کد نمایش افراد آنلاین
  • Green LeaveⅢ

    کد ریزش برگ