اعتیاد - سوگند
معرفی مواد مخدر - پیشگیری از اعتیاد - داستان زندگی معتادین - مدیر خانم رئیسی 
قالب وبلاگ

خبر (۲)

قتل مادر بر اثر مصرف مواد روان گردان

ساعت ۸ صبح یک روز جمعه در شهریور ماه سال ۱۳۹۲، ماموران پلیس مشهد در جریان قتل زن۵۰  ساله ای قرار گرفتند که در منطقه کوشک مهدی با ضربه های متعدد چاقو از پا درآمده بود. بررسی های اولیه نشان می داد که این زن ماه بی بی خانم نام دارد و از سوی فرد آشنایی و بدون هیچ مقاومتی مورد حمله قرار گرفته است. در عین حال به سرقت نرفتن طلاها و دیگر وسایل خانه بیان گر آن بود که قتل با انگیزه انتقام جویی صورت گرفته و ضارب با این قصد وارد خانه گردیده است. تیم جنایی در شاخه دیگری از تحقیقات خود به اعتیاد شدید پسر ۲۳ ساله مقتول به مواد روان گردان پی برد و در ادامه ی بررسی و بازجویی ها، امیر به قتل مادرش اعتراف کرد و علت این کار را ترک تحصیل و استعمال مواد مخدر دانست؛ وی گفت چون در روز حادثه مادرش برای تهیه مواد مخدر به او پول نداده به این جنایت دست زده و پس از قتل، جسد را در یک کمد مخفی نموده است. با مطالعه و شنیدن این داستان و صدها نمونه ی دیگر در می یابیم که عوامل ویران گری هم چون بی کاری و اعتیاد، خانواده و جامعه را تحت شعاع قرار داده و سست و بی بنیان می سازد. معضلاتی که با توجه بیش تر به جوانان و رفع مشکلات آن ها قابل حل و حلاجی است پس امید می رود که با تلاش والدین و مسئولان بتوان این آرزو را محقق ساخت.  

-----------------------------------------------------------------------------------------------

کشف پنج تن مواد مخدر در اصفهان 

شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کشور یکی از اصلیترین مراکز پیش گیری و مقابله با این معضل اجتماعی است که در چهار چوب وظایف خود راه کارهایی را ارائه می نماید. از جمله آگاه‌ سازی، اعتمادسازی، جلب مشارکت مردمی و ... که می تواند به صورت علمی وعملی پیش برده شود و نظر اکثر اقشار اجتماعی و فرهنگی و اندیش مندان را در این خصوص دخیل سازد. این کار در بلند مدت اثرات خوبی خواهد داشت و معتادان را در ترک وابستگی خود کمک خواهد کرد. در حال حاضر با توجه به رشد میزان اعتیاد در جامعه، کمیته هایی تشکیل گردیده تا راه کارهای برون رفت از مسئله را پی گیری نموده و به صورت جدی عملی سازد. مثلاً در استان اصفهان از ابتدای سال ۱۳۹۳، پنج تن مواد مخدر کشف و ضبط گردیده که این آمار در مقایسه با ادوار گذشته افزایش ۶۵ درصدی را نشان می دهد؛ آماری که از یک طرف بیان گر عزم جدی برای مبارزه با مواد مخدر است و از طرف دیگر تلاش باندهای مافیا برای فروش یا عبور این مواد از اصفهان را نشان می دهد. حال با این اوضاع، روی کرد اجتماعی در حوزه‌ ی مبارزه با مواد مخدر در این استان و سایر نقاط کشور افزایش مشارکت مردم با سازمان‌ها و نهادهایی است که در این زمینه ی فعالیت می‌ کنند. از جمله NGU ها که در جهت مبارزه با مواد مخدر گام‌های مؤثری برداشته و تا حدی ریشه ی اعتیاد و مواد مخدر را سوزانده اند.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ
مـن نـرگــس رئـیـسی دانــش جـوی رشـتـه مدیریت بازرگانی هستم ایدئولوژی بنده کمک بـه جـوانانـی اســت کـه بـه دلایل مختلـف به بلای خانمان سوز اعتیاد مبتلا شده و زندگی خود و خانواده هایشان را تلـخ کـرده اند امـید اسـت کـه در ایـن راه یــاری گــر و دعــاگــوی من باشید
لینک های ویژه
لینک دوستان
لینک های مفید
لینک های تبادلی
آمار بازدیدها
تعداد بازدید ها: 19251
..........
پیامک تصادفی
.
سخن بزرگان
.
جستجوی گوگل
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت

  • ستاره های نوجوان
  • بامبی
  • قالب وبلاگ


  • کد نمایش افراد آنلاین
  • Green LeaveⅢ

    کد ریزش برگ